Informujeme o hromadné trestné činnosti těchto fyzických osob a společností s.r.o., se kterými jsou spojováni.

Podrobné informace

Na obrázku níže vidíte náhled www stránek společnosti Koupelny Hochmister, což je jedna ze pseudospolečností, která údajně měla rekonstrukce koupelen provádět. Ve smlouvě o dílo se však dozvíte, že tyto práce i faktury bude provádět společnost NYSPO Group, s.r.o. (nově our union s.r.o.) s virtuálním sídlem v Praze.

Získávání nových zákazníků probíhá především pomocí letáčků vhozených do schránek. Nejvíce poškozených je z Ústeckého a Středočeského kraje. Ve Středočeském kraji se Tomáš Roháček často pohybuje a na několika místech i žil. Poslední známé místo, kde žil je v obci Zeleneč u Prahy. Letáček láká na výhodnou nabídku rekonstrukce bytového jádra viz. níže. Buďto se jedná o prázdninovou akci nebo třeba podzimní a další akce, které se zdají být časově omezené, a proto výhodné.

Od samého počátku jednáte pouze se samotným Tomášem Roháčkem, který se představuje jako technik dané společnosti, kterou zastupuje. Často s ním můžete spatřit jeho nevlastního syna Ondřeje Štrobla, který se vědomě podílí a pomáhá při páchání podvodů. Ačkoli na stránkách pseudofirem (Koupelny Hochmister, koupelny Krecht, koupelny Buch atd.) byly uvedeny i jiné (smyšlené jména) aby společnost působila důvěryhodně, není tomu tak. Dokonce byly zaznamenané případy, kdy telefon zvedla partnerka Tomáše Roháčka, která se tímto vědomě podílí na trestné činnosti. V těchto případech se bavíme už jako o organizované skupině.

Samotná smlouva o dílo je podezřelá, avšak pro laika nerozpoznatelná. Jsou na ní rozpočítané peníze pouze za některé úkony.

Dalo by se říct, že je smlouva sepsaná na míru pro páchání trestné činnosti a je předpřipravená k tomu, co zákazníka čeká. I přesto vše není nijak zvlášť profesionální a odráží skutečné IQ samotného Tomáše Roháčka. Ve smlouvě se podvodník zavazuje k dokončení prací ve sjednaném termínu. Do karet mu nahrávají vámi požadované vícepráce (stropní bodovky, kuchyně aj.) nebo nepředvídatelné závady (nerovnost zdí, podlahy aj.).

To je jako dostatečný argument pro to, aby rekonstrukce nikdy ve slíbený termín nebyla dokončena. A tím začínají výmluvy a výrazné zpomalení prací. Na bytě se dělá pouze 1x v týdnu (když máte štěstí). Tímto chce Tomáš Roháček docílit toho, že nakonec ztratíte nervy a on vám na základě absurdního obhájení porušení smlouvy o dílo z vaší strany smlouvu vypoví. Práce v dohodnuté výši jsou dle smlouvy dodrženy a on nyní nemá povinnost rekonstrukci dokončit (což není pravda). Samozřejmě, že na termínu dokončení je spoustu lidí závislých, jelikož většina zákazníků v rekonstruovaném bytě zároveň i bydlí.

Smlouvu o dílo se pokouší vypovědět ze strany zhotovitele za hrubé porušení smlouvy o dílo tím, že do prostoru o dílo byla vpuštěna třetí osoba (člověk, který pouze vstoupil do bytu) nebo kvůli porušení smlouvy o dílo tím, že zákazník způsobil výpadek el. energie, čímž znemožnil zhotoviteli práci na díle (Roháček jen vyhodil pojistky) a další nepravděpodobné důvody, které si Tomáš Roháček navymýšlí. Nikdy však smlouvu o dílo nevypoví oficiálním způsobem, nevystaví finální vyúčtování a dokonce nezašle ani klíče od vašeho bytu. Z bytu se stává neobyvatelné staveniště, které Roháček nedodělá a peníze nikdy nevrátí.

Zhotovitel vypoví smlouvu o dílo za údajné hrubé porušení smluvních podmínek uvedených v této smlouvě. Pokouší se vás všemožně zastrašovat a odradit od podání trestního oznámení na Policii ČR.

Nenechte se zastrašit.

Nakonec, když už jste odhodlaní jít vše nahlásit na Policii ČR, tak se vás snaží zastrašit žalobou nebo po vás požaduje sankci za sdělení informací třetí osobě. Aby toho nebylo málo, má i takovou drzost, že skutečně žalobu na svého zákazníka podal. Nenechte se zastrašit a okamžitě nahlaste tento závažný podvod. Pokud vám Tomáš Roháček způsobil škodu ve výši 5.000, – Kč a více, jedná se o trestný čin a tato skutečnost bude zohledněna při hromadné žalobě. Je jen otázkou času, kdy se tyto případy dostanou ke svému konci.

Sdílejte nás

Sdílejte tuto stránku mezi své přátele, popřípadě do skupin na sociálních sítích, které se týkají pronájmu či prodeje bytů. Pokuste se rozšířit povědomí ať získáme co nejvíce informací, které nám pomohou tuhle hyenu dopadnout. Dejte “To se mi líbí” také Facebookové stránce a pozvěte na ni všechny své přátele! Je potřeba se bránit a bojovat proti lidem, kteří si myslí, že díky demokratickému zřízení jim projde vše. Tento člověk neoprávněně podniká již roky a jen společně ho zastavíme a pošleme do chládku.

Přidat komentář

* Povinné pole

Váš email nebude nikdy zveřejněn.

*